השאיר/י פרטים ונחזור אליך:
שם:     טלפון:

עציצים | טיפול בעציצים

סוגי עציצים וטיפול בהם:

ספטיפליום או בשמו הלועזי- Spathiphyllum

עציץ הספטיפיליום הנו עציץ עשיר בעלים ירוקים יפים וגדולים ומצמיח פרחים לבנים יפיפיים.
צמח הספטיפליום צריך אור, אך לא שמש ישירה וההשקיה שלו היא פעם או פעמיים בשבוע (תלוי במידת רטיבות האדמה), הדישון נעשה פעם בחודש יחד עם ההשקיה.
צמח הספטיפיליום אוהב חום ואפילו מעט לחות .

מדוע כדאי לרכוש ספטיפליום?

צמח הספטפליום ידוע ביכולת "ניקוי האוויר" שלו. יש לו מסוגלות לסנן טוקסיקנים מהאוויר שאנו נושמים בבית, צמח הספטיפליום הוא צמח שמומלץ שיהיה בכל בית מלבד העובדה שהוא יפיפה ומעשיר את עיצוב הבית בפרחיו הלבנים.

עציץ זית-

אחד משבעת המינים שארץ ישראל התברכה בהם הוא עץ זית.
עציץ הזית הינו עציץ דקורטיבי בלבד ואינו מצמיח זיתים למאכל, לרב העציץ יהיה במעוצב בצורה מיוחדת ויהיה שתול בכלי קרמיקה יפה להעשרת החן שלו ולהעצמת צבעם הירוקים של עלי הזית.

איך מטפלים בעץ זית?

עציץ זית אוהב ודורש חום. אפשר יהיה להניח אותו במרפסת, בגינה או בתוך הבית ליד חלון עם שמש ישירה.
ההשקיה של עץ הזית תתבצע פעם בשבוע על ידי טבילה בכלי קעור מלא במים כחצי שעה עד שעה, כדי שמצע האדמה יספוג היטב את המים. חשוב מאוד להקפיד על פעולה זו פעם בשבוע לכל הפחות, כיוון שאם ניתן לאדמה להתייבש, העלים עלולים לנשור, ומאוד קשה להחיות אותם לאחר מכן.
במידה וענף גודל יותר מידי לגובה, או לצד אחר שלא נראה לכם, ניתן לקטום אותו מהקצה שהכי קרוב לענף העבה של עץ הזית.

הדס ננסי:

הדס ננסי הוא עציץ מקסים להעניק כמתנה צנועה .
ההדס הננסי מגיע בצורות ובגדלים שונים, ניתן לשתול אותו בקרקע בגינה או להשאירו בבית ליד מקור שמש ישירה ואפילו חצי צל, הוא צמח עמיד בפני הקור הארץ ישראלי.

טיפול בעץ הדס ננסי:

ההשקיה של ההדס מתבצעת כ3 עד 4 פעמים בשבוע , רצוי "לרענן את העלים" שלו, על ידי שפריצר מים או אפילו בקבוק מים בהתזה עדינה אל עבר העלים עצמם.
ברגע שעליו מתחילים להשתרע החוצה מצורתו העגולה (לרב עגולה), ניתן לגזום ולהחזירו למצב הקודם.

חמדוראה:

חמדואה הינו עציץ נוי לבית או למשרד, עדיף שימצא בתאורה עדינה של בית או בצל מוחלט במרפסת.
ההשקיה של עציץ החמדוריאה יתבצע פעם בשבוע ככוס עד 2 כוסות מים (תלוי בגודל העציץ), אם עציץ החמדוריאה שתול בכלי קרמיקה מעוצב, עדיף יהיה להשקות אותו מתחתית הכלי, להניח אותו בקערה קעורה (לא עמוקה מידי) מלאה מים (יכולה להספיק התחתית פלסטיק שמוכרים לרב עם העציצים). יש לטבול כחצי שעה ולהוציא .
ניתן לגזום עלים שסבלו משמש ישירה והצהיבו, החמדוריאה תחדש את צמיחתה.

סחלב |אורכידאה:

מאז ומתמיד הסחלבים נחשבו לפרח היפה ביותר. עדינותם של הסחלבים פשוט קוסמת לנו וקשה להפסיק להביט בהם.
פריחתם של הסחלבים/ אורכידאות נמשכת בין חודשיים וחצי עד לארבעה חודשים. אך לא לשכוח להשאיר את ענפי הסחלב כפי שהם (גם ללא פרחים), כיוון שכעבור בין 6 ל 11 חודשים פרחי הסחלב פורחים מחדש. יש להמשיך להשקות אותם באותו האופן שהשקתם עד היום ולהמשיך לדשן פעם בחודש כדי לעודד צמיחה מחודשת של פרחי הסחלב וליהנות שוב מעוד תקופה פורחת בבית.
חשוב לציין שבתקופת החורף הקרה יש להעביר את הסחלב למקום יותר מואר וחמים בבית אך לא מקום בו המזגן פועל על חום, כיוון שהוא מייבש את ענפי הסחלבים . ההשקיה בחורף צריכה להיות פחות מסיבית מהשקיית הסחלב בקיץ.

טיפול בסחלבים:

הוראות הטיפול בסחלב : צריך למקם את עציץ הסחלב ליד חלון, במקום שיהיה מואר אך ללא שמש ישירה. רצוי להניח את הסחלב במקום שיש בו הכי הרבה זרימת אויר. רצוי להשקות את הסחלבים פעם בשבוע בכוס מים מינרלים/מי גשם- ולאחר ההשקיה יש לרוקן את תחתית העציץ מעודפי מים שהצטברו. יש לציין, שרצוי מאוד לדשן את הסחלב / אורכידאה כפעם בחודש. את חומר הדישון ניתן לרכוש כמעט בכל חנות פרחים .

גוזמניה:

גוזמניה הינו צמח דקורטיבי יפה ומיוחד. הוא בעצם פרח גדול המצוי בצבים שונים כגון אדום,ורוד, אדום ועוד ומסביב לפרח- עוטפים אותו עלים דקים וירוקים.
לגדל צמח גוזמניה בבית זהו הליך פשוט וידידותי בשל דרישותיו המועטות- הצמח אינו אוהב קור ולא שמש ישירה לכן מתאים במיוחד לתוך הבית או למשרד בהם יש אור מרבי.

טיפול בצמח הגוזמניה:

עציץ גוזמניה אוהב לחות וצל, עדיף להשקותו במים מסוננים/מינרלים כיוון שמים רגילים אינם טובים במיוחד ועלולים לגרום לעלים הירוקים שעוטפים את הפרח המרכזי להצהיב. ההשקיה עדיפה גם על ה"פרח " עצמו (שצומח במרכז העציץ).
דישון הגוזמניה יעשה כפעמיים בחודש יחד עם ההשקיה.

עציץ יוקה:

יוקה הינו צמח נוח לטיפול וגידול ביתי. הוא צמח עמיד וחזק בשל היותו עציץ בעל גזע עבה ועלים ירוקים חזקים מאוד.
לעציץ היוקה יש גדלים וצורות שונות, הוא יכול להגיע בכלי קרמיקה בגדלים קטנים החל מ 30 ס"מ ועד ל2 מ' גובה ,בנוסף יש לו כמה צורות: תוכלו למצוא אותו עם גזע חשוף לחלוטין או מעין "קוקטייל" של ענף גבוה במיוחד ועוד שניים נוספים צמודים לו.

טיפול בעציץ יוקה:

היוקה יכול לגדול נהדר בתוך הבית בחודשי החורף הקרים. בחודשי הקיץ יש אפשרות להוציאו למרפסת עד לשמש ישירה.
ההשקיה צריכה להיות מסיבית- ממש להציץ אותו במים, אך לתת לו את הזמן להתייבש כראוי עד ההשקיה הבאה. לרב זה יהיה בין פעם בשבוע עד שבוע וחצי.

אנטוריום:

את צמח האנטוריום ניתן לראות היום בכל בית אשר מעריך ואוהב צמחים. הוא נפוץ כיוון שאופן הטיפול בו הוא קל ונוח והצמח הוא רב עונתי, הוא מצמיח ומלבלב פרחים למשל כל העונה. מעבר לכל הוא מיוחד ויפה מאוד, הפרחים האדומים שלו מאוד מושכים את העין, לעיתים נאים טוב מידי על שחושבים שהצמח הוא מפלסטיק.
עציץ אנטוריום הינו צמח בית נעים וידידותי.

טיפול בעציץ אנטוריום:

ההשקיה של האנטוריום היא בין אחת לשבוע לפעמיים בשבוע בחודשי הקיץ החמים ובחודשי החורף הקרים אחת לשבועיים. –בין השקיה להשקיה יש לתת לצמח זמן "להתייבש מעט" –אך לא לגמרי., במידה ונשקה את האנטוריום יתר על המידה, הצמח עלול להצהיב, ניתן להתיז מעט מים על העלים באופן ישיר בעזרת שפריצר מים אחת לחודש. יש להניח את עציץ האנטוריום במקום מואר היטב, אך לא שמש ישירה אשר עלולה "לשרוף" את עליו ואת פרחיו.

עצי בונסאי:

עצי בונסאי לרב יגיעו בצורות ובגדלים שונים, יהיה נדיר למצוא את אותו העיצוב בשני עצים במקביל כיוון שכל אחד מהם גודל באופן המיוחד לו.
ניתי למצוא סוגים מעניינים בשמות שונים כגון: עץ האהבה, עץ האושר, עץ הכסף, עץ השפע ועוד..
צורתם של עצי הבונסאי היא מיוחדת במינה . עצי הבונסאי מגיעים לרב בכלי קרמיקה מרהיבים שמעצימים את יופיים של העציצים הקטנים ומותאמים לגידול ביתי יפה, פשוט ונוח.

טיפול בעצי בונסאי:

ניתן להניח את עץ בונסאי במקום מואר היטב עד לשמש מאה. ההשקיה שלו תתבצע פעם בשבועיים שלושה, על ידי טבילת העציץ בונסאי בקערית מים למשך שעה עד שעתיים ופעם בחודש עד חודש וחצי ניתן להתיז מים על העלים עצמם בעזרת שפריצר מים. במידה יש הסתעפות של עלים חדשים ניתן לגזום מהקצה שלהם כדי לשמור על עיצוב וצורתו המקורית (לא חובה).
זוהי מתנה נהדרת ומיוחדת שתמיד ימצאו לה מקום נחמד ונוח בבית.

קרוטון:

עציץ קרוטון הינו אחד מהעציצים היפים והצבעוניים ביותר. הוא מתאים לבית /משרד במידה ויש זרימת אויר טובה במידה ואין, הוא יתאים יותר למרפסת מוארת היטב אך ללא שמש ישירה בכלל! השמש תגרום לעלים לאבד את צבעונותם המקורית ותייבש את הצמח למרות השקיה נכונה.
טיפול בעציץ קרוטון:
יש להניח את עציץ הקרוטון במקום מואר היטב ללא שמש ישירה ולהשקות את הקרוטון כפעם עד פעמיים בשבוע , חשוב שמצע האדמה שלו יהיה לח- אך לא רטוב מאוד. הדישון יתבצע פעם בחודש בדשן רגיל לעלים ירוקים.

פינת המבצעים